WPS/99W/750/UD/BZ
Wallpack Standard 99W 70CRI 14100LM 5000K 120-277V DIM Bronze
REPLACED BY
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 120-277VAC |
| Lumens (lm) | 14,100 lm |
| Wattage | 99W |
| Efficacy (lm/W) | 142 |
| CCT | 5000K |
| CRI | 70+ |
| Dimming | Yes |
| Replacement For/Equivalent | 250 Watt Metal Halide or 200 Watt High Pressure Sodium |
| DLC Version | DLC 5.1 Premium |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| UL / ETL | Yes - UL |
| Color | Dark Bronze |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 104F (-40C to 40C) |
| Brand | EiKO |
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.