SCRG-50/D0/850-DIM-U-W
Surface Canopy, Round, Garage 5000LM, 130LPW, 40W, 80CRI, 5000K, White, 0-10VDIM, Universal
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 120-277VAC |
| Lumens (lm) | 5,200 lm |
| Wattage | 40W |
| Efficacy (lm/W) | 130 |
| CCT | 5000K |
| CRI | 80+ |
| Dimming | Yes |
| Replacement For/Equivalent | 100 Watt Metal Halide or 70 Watt High Pressure Sodium |
| Energy Star | No |
| IP Rating | IP65 |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| UL / ETL | Yes - UL |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 104F (-40C to 40C) |
| Brand | EiKO |
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.