LLH-3C-40K-V
LED Linear Highbay DLC V4.0 Premium 223w, 28990LM 0-10V Dimmable 4000K 347-480V
REPLACED BY
Suggested Alternative Items
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 347-480VAC |
| Lumens (lm) | 29,000 lm |
| Wattage | 223W |
| Efficacy (lm/W) | 131 |
| CCT | 4000K |
| CRI | 80+ |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -22F to 122F (-30C to 50C) |
| Brand | EiKO |
| ORDER CODE | PART# | DESCRIPTION |
|---|---|---|
| 13571 | EEBE40WVA500 | EiKO Emergency Battery External 40W 277-480VAC 310-500VDC Linear Single Flex-Conduit CEC Compliant |
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.