LHB3-1355-2-W210
Linear High Bay, 135W, 5000K, 277-480V, Dimmable
REPLACED BY
Suggested Alternative Items
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 277-480VAC |
| Lumens (lm) | 18,500 lm |
| Wattage | 135W |
| Efficacy (lm/W) | 142 |
| CCT | 5000K |
| CRI | 80+ |
| Replacement For/Equivalent | 6 lamp 32W T8 or 4 lamp T5 HO or 400W MH |
| DLC Version | DLC 5.1 Premium |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| IP Rating | IP20 |
| UL Location Rating | Damp |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Dimensions (L x W x H) | L: 24 13/16" (630mm), W: 12 13/16" (325mm), H: 1 7/8" (48mm) |
| Color | White |
| Lens Material New | Polycarbonate (PC) |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 122F (-40C to 50C) |
| Surge Protection (kV) | 10kV |
| Auxiliary Output | N/A |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | Premise |
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.