LED9W4PV/840DR-G7
LED Electronic ballast compatible 4pin CFL 9W-1000lm Vert G24q Base 80CRI 40K 120-277V
REPLACED BY
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | Ballast Dependent |
| Lumens (lm) | 1,000 lm |
| Wattage | 9W |
| Efficacy (lm/W) | 111 |
| Lamp Base Type | G24q/GX24q |
| CCT | 4000K |
| CRI | 80+ |
| Rated Life | 50,000 |
| Dimming | Non Dimmable |
| Replacement For/Equivalent | 26-42 Watt Compact Fluorescent |
| DLC Version | DLC 5.1 Standard |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| UL / ETL | Yes - UL |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -4F to 113F (-20C to 45C) |
| Brand | EiKO |