LED3WGBF/30/830-G5
LED GEN5 GBF BA15D, 30 deg beam, 3W - 125lm, Non-Dimmable, 3000K, 80 CRI, 12V DC/AC
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 12VDC |
| Lumens (lm) | 120 lm |
| Wattage | 3W |
| Efficacy (lm/W) | 41 |
| Lamp Base Type | Double Contact Bayonet (BA15d) |
| CCT | 3000K |
| CRI | 80+ |
| Rated Life | 20,000 |
| Dimming | Non Dimmable |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| UL / ETL | No |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -4F to 104F (-20C to 40C) |
| Brand | EiKO |
- Spec SheetDownload
Sorry, we do not currently carry any accessories for this product.
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.