LED3W1383/30/840-G5
LED GEN5 1383 BA15S, 30 deg beam, 3W - 125lm, Non-Dimmable, 4000K, 75 CRI, 12V DC/AC
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 12VDC |
| Lumens (lm) | 120 lm |
| Wattage | 3W |
| Efficacy (lm/W) | 41 |
| Lamp Base Type | Single Contact Bayonet (BA15s) |
| CCT | 4000K |
| CRI | 70+ |
| Rated Life | 20,000 |
| Dimming | Non Dimmable |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| UL / ETL | No |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -4F to 104F (-20C to 40C) |
| Brand | EiKO |
- Spec SheetDownload
Sorry, we do not currently carry any accessories for this product.
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.