LED100WTMP50K-G8
LED Temporary Work Light Connectable 100W 12,000lm NON-DIM 5000K 80+CRI HOOK BASE 120VAC
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 120VAC |
| Lumens (lm) | 12,000 lm |
| Wattage | 100W |
| Efficacy (lm/W) | 120 |
| CCT | 5000K |
| CRI | 80+ |
| Replacement For/Equivalent | 150 Watt HID |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -22F to 140F (-30C to 60C) |
| Brand | EiKO |