L7WPLC/A/835/UD/G24Q/O
7W 830lm PLC Type A Plastic 80CRI 3500K Dimmable Omni G24q
Suggested Alternative Items
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | Ballast Dependent |
| Lumens (lm) | 830 lm |
| Wattage | 7W |
| Efficacy (lm/W) | 119 |
| Lamp Base Type | G24q |
| Bulb Shape | PLC |
| CCT | 3500K |
| CRI | 80+ |
| Rated Life | 50,000 |
| Dimming | Yes |
| Replacement For/Equivalent | 13W/18W CFL |
| Material | Polycarbonate (PC) & Aluminum |
| TITLE 20 | Exempt |
| TITLE 24/JA8 | No |
| Energy Star | No |
| IP Rating | IP20 |
| UL Location Rating | Damp |
| RoHS Compliant | Yes |
| UL / ETL | Yes - UL |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -13F to 113F (-25C to 45C) |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | EiKO |