ES2-RH1PC4-6
Double Remote Head, 4W, Thermoplastic, 6-12VDC
| Product Specifications | |
|---|---|
| Lumens (lm) | 260 lm |
| Wattage | 4W |
| Efficacy (lm/W) | 65 |
| Replacement For/Equivalent | 2 x 35W halogen |
| TITLE 20 | No |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Dimensions (L x W x H) | 5.5" (L) x 5.5" (W) x 5.5" (H) / 240mm (L) x 240 mm (W) x 240mm (H) |
| Color | White |
| Lens Material New | Polycarbonate (PC) |
| Operating Temp Range (°F/°C) | 41F to 86F (5C to 30C) |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | Premise |
| CANNOT BE SOLD IN | |
|---|---|
| California | |