CF4-704-2
Canopy Fixture, 70W, 4000K, 277-480V, Dimmable (3-year warranty)
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 277-480VAC |
| Lumens (lm) | 8,760 lm |
| Wattage | 70W |
| Efficacy (lm/W) | 125 |
| CCT | 4000K |
| CRI | 80+ |
| Replacement For/Equivalent | Up to 250W HID |
| DLC Version | DLC 5.1 Premium |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| IP Rating | IP65 |
| UL Location Rating | Wet |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Dimensions (L x W x H) | L: 10 3/4" (254 mm), W: 10 3/4" (254 mm), H: 3 3/8" (86 mm) |
| Color | Dark Grey |
| Lens Material New | Polycarbonate (PC) |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 104F (-40C to 40C) |
| Surge Protection (kV) | 2kV |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | Premise |