LH2-PS320-OS-8FCCT-HDIM-CORD
LH2 Linear High Bay, PowerSET 320/290/260W, OpticSET 45/65/90, 80+CRI ,ColorSET 35/40/50K, 120-347V 0-10 Dimming, 10ft cord
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 120-347VAC |
| Lumens (lm) | 47,600 / 43,500 / 39,000 lm |
| Wattage | 320W / 290W / 260W |
| CCT | 3500K / 4000K / 5000K |
| CRI | 80+ |
| Dimming | 0-10V |
| Replacement For/Equivalent | 6 lamp T5 HO or up to 1000W HID |
| DLC Version | DLC 6.0 Premium |
| Energy Star | No |
| IP Rating | IP20 |
| UL Location Rating | Damp |
| RoHS Compliant | Yes |
| FCC Compliant | Yes |
| UL / ETL | Yes - UL |
| Dimensions (L x W x H) | 22in x 12.4in x 1.9in |
| Lens Material New | Polycarbonate (PC) |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 131F (-40C to 55C)suspended mount / -40F to 113F (-40C to 45C)surface mount |
| Surge Protection (kV) | 6kV |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | EiKO |
Sorry, we do not currently carry any accessories for this product.