LED25WT5HO/46/840-G8D-347V
GLASS BALLAST BYPASS DLC V4.2 T5 4FT 25W-3375LM 4000K C80CRI 277-347VAC
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 277-347VAC |
| Lumens (lm) | 3,300 lm |
| Wattage | 25W |
| Efficacy (lm/W) | 132 |
| Lamp Base Type | G5 |
| Bulb Shape | T5 |
| Nominal Size | 4 Foot |
| CCT | 4000K |
| CRI | 80+ |
| Rated Life | 50,000 |
| Replacement For/Equivalent | 54 Watt Fluorescent |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -4F to 113F (-20C to 45C) |
| Brand | EiKO |