L9WT8/24/BSDG/H/FCCT
9W 1200LM T8 2FT Type B Single+Double End Glass 80CRI 27/30/35/40/50K 120-347V
Suggested Alternative Items
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 120-347VAC |
| Lumens (lm) | 1,200 lm |
| Wattage | 9W |
| Efficacy (lm/W) | 133 |
| Lamp Base Type | G13 |
| Bulb Shape | T8 |
| Nominal Size | 2 Foot |
| CCT | 2700K / 3000K / 3500K / 4000K / 5000K |
| CRI | 80+ |
| Rated Life | 50,000 |
| Dimming | Non Dimmable |
| Replacement For/Equivalent | 17W Fluorescent |
| Material | Glass - PET Coated |
| DLC Version | DLC 5.1 Standard |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| IP Rating | IP20 |
| UL Location Rating | Damp |
| RoHS Compliant | Yes |
| UL / ETL | Yes - UL |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -4F to 113F (-20C to 45C) |
| Brand | EiKO |