BP2-22-PS40P-8FCCT-UDIM
BP2 Backlit Panel 2x2, PowerSet 40/30/20W, FieldCCeT 3500/4000/5000K, 120-277V, 0-10 Dimming
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 120-277VAC |
| Lumens (lm) | 2,500 / 3,750 / 5,000 lm |
| Wattage | 40W / 30W / 20W |
| Efficacy (lm/W) | 125 |
| CCT | 3000K / 4000K / 5000K |
| CRI | 80+ |
| Dimming | 0-10V |
| Nominal Size | 2x2 |
| DLC Version | DLC 5.1 Premium |
| TITLE 20 | Exempt |
| TITLE 24/JA8 | No |
| Energy Star | No |
| IP Rating | IP20 |
| UL Location Rating | Damp |
| RoHS Compliant | Yes |
| FCC Compliant | Yes |
| UL / ETL | Yes - UL |
| Color | White |
| Lens Material New | Plastic |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -4F to 113F (-20C to 45C) |
| Surge Protection (kV) | 1kV |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | EiKO |