VRT1/150W/750/VD/T5/BZ
VERT Site Light 150W 70CRI 5000K 277-480V 0-10V Dim Type 5 Bronze Z10
REPLACED BY
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | 277-480VAC |
| Lumens (lm) | 19,700 lm |
| Wattage | 150W |
| Efficacy (lm/W) | 131 |
| CCT | 5000K |
| CRI | 70+ |
| Replacement For/Equivalent | up to 400 Watt HID |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Wet |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 122F (-40C to 50C) |
| Brand | EiKO |
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.