LED-24-FESTOON-W
24 VDC 10x44 Festoon 6 LED White
| Product Specifications | |
|---|---|
| Input Voltage | Traditional Lamp |
| Lamp Base Type | SV8.5mm |
| Bulb Shape | Festoon 10mm |
| CCT | 5000K |
| Rated Life | 30,000 |
| Dimming | Non Dimmable |
| Replacement For/Equivalent | 10 x 44 Xenon Festoons, 24V |
| TITLE 20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| UL Location Rating | Dry |
| RoHS Compliant | No |
| UL / ETL | No |
| Brand | EiKO |