FL5-2404T4-1
Area Light, 240W, 4000K, Type 4 Lens, 120-277V, Dimmable
| Product Specifications | |
|---|---|
| Lumens (lm) | 32,900 lm |
| Wattage | 240W |
| Efficacy (lm/W) | 137 |
| Dimming | 0-10V |
| Replacement For/Equivalent | Up to 750W HID or HPS/MH |
| T20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Dimensions (L x W x H) | L: 21 1/2" (546mm), W: 12 7/8" (327mm), H: 2 1/2" (63mm) |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 113F (-40C to 45C) |
| Auxiliary Output | 12V |
| Brand | Premise |
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.