FL4-804T4-2
Area Light, 80W, 4000K, Type 4 Lens, 277-480V, Dimmable
| Product Specifications | |
|---|---|
| Lumens (lm) | 11,000 lm |
| Wattage | 80W |
| Efficacy (lm/W) | 137 |
| Replacement For/Equivalent | Up to 250W HID |
| T20 | Exempt |
| Energy Star | No |
| RoHS Compliant | No |
| FCC Compliant | No |
| Dimensions (L x W x H) | L: 45 11/16" (1160mm), W: 4 3/4" (120mm), H: 4 1/4" (108mm) |
| Operating Temp Range (°F/°C) | -40F to 113F (-40C to 45C) |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | Premise |
Sorry, we do not currently carry any controls for this product.